O książce mówili


”Wspaniała historia, wspaniale opowiedziana. Opowieść o bohaterstwie i zdradzie, którą czyta się z wypiekami na twarzy. Ta książka powinna ukazać się dawno temu.”
--Norman Davies

„Zdumiewające dzieło! Lynne Olson i Stanley Cloud przedstawiają nam fascynującą relację ze świetnie udokumentowanej śmiałej, bohaterskiej walki grupy polskich pilotów wojskowych i poprzez ich losy ukazują w skrócie trudną i bolesną historię Polski i Europy w czasie drugiej wojny światowej.
--Ryszard Kapuścinski

"Fascynująca opowieść o męstwie jednostek i politycznej zdradzie. Staje w jednym szeregu z najnowszymi bestsellerami o żołnierzach drugiej wojny światowej."

--Zbigniew Brzeziński

"Lynne Olson oraz Stanley Cloud uczynili historię pilotów tematem fascynującej, napisanej z pasją relacji o zdradzie, jakiej wobec Polski dopuściły się Wielka Brytania i Stany Zjednoczone."
--Andrew Nagorski, Newsweek

„Tematem „Sprawy honoru”, fascynującej, z pasją napisanej książki pary wytrawnych dziennikarzy i pisarzy,  Lynne Olson and Stanleya Clouda, jest zdrada Polski przez Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone. Jej fabułę da się streścić w słowach: osamotnienie i tragedia, nadzieja i heroizm, osamotnienie i zdrada. Tytuł książki nawiązuje do przyrzeczenia Winstona Churchilla, że sojusznicy Polski dotrzymają zobowiązań w sprawie przywrócenia jej niepodległości - przyrzeczenia, które nie dotrwało końca wojny.”
--Newsweek International

„Książka Olson i Clouda jest nie tylko hołdem złożonym polskim pilotom, ale – w szerszym aspekcie – dobitnym oskarżeniem pragmatyzmu politycznego Wielkiej Brytanii i Ameryki, które w późniejszej fazie wojny odwróciły się od Polski, tchórzliwie próbując udobruchać Stalina. Wciągnięci w opis jednostkowych losów Polaków, którzy ewakuowali się z kraju w 1939 roku, by walczyć u boku aliantów, zagłębiamy się w tragiczną opowieść o politycznej zdradzie i zadaniu ciosu w plecy.”
--The Times of London

„To opowieść o prawdziwym bohaterstwie, chwale i koleżeństwie. Urodziwi, rycerscy, porywczy Polacy stali  się ulubieńcami brytyjskich wyższych sfer, a prasa brytyjska i amerykańska rozpisywała się o nich jak o największych znakomitościach. Autorzy barwnie opisują ich codzienne boje na śmierć i życie, wieczorne bale, to, jak giną, tracą bliskich, jak ich złoszczą pedanteria i dziwactwa Anglików...”
--Washington Post

"Ekscytująca, przykuwająca uwagę, piękna, zbyt rzadko opowiadana historia, hołd złożony polskiemu duchowi walki, dobrze napisana opowieść wojenna o dalekim, a jakże dobrym sąsiedzie."
--Alan Furst, autor książek: Blood of Victory, Dark Star i Night Soldiers

"Polscy lotnicy, którzy ewakuowali się z brutalnie napadniętej ojczyzny w roku 1939, w znacznej mierze przyczynili się do zwycięstwa Królewskich Sił Powietrznych w bitwie o Anglię w roku 1940. Utworzony przez nich Dywizjon 303 okazał się najskuteczniejszą jednostką RAF-u w zestrzeliwaniu niemieckich samolotów, usiłujących bombami zmusić Wielką Brytanię do kapitulacji. Potraktowanie ocalałych pilotów przez brytyjski rząd, który potem - w tchórzliwym geście ustępstwa wobec Stalina - nie dopuścił ich do udziału w Paradzie Zwycięstwa w roku 1946, należy do najbardziej wstydliwych epizodów zimnej wojny."
--Sir John Keegan, autor książek: The Face of Battle, A History of Warfare i The Second World War

"Książka ukazuje jedno z najbardziej haniebnych moralnych zaprzaństw drugiej wojny światowej – to, jak wierząc w konieczność popierania Stalina za wszelką cenę, zdyskredytowaliśmy i porzuciliśmy najstarszego, najdzielniejszego i najbardziej godnego zaufania sprzymierzeńca, by ukryć prawdę o ohydnej zbrodni."
  --Robert Conquest, author of Stalin and The Great Terror

„Po przyjętej z wielkim uznaniem pozycji The Murrow Boys: Pioneers on the Frontlines of Broadcast Journalism, ta sama spółka autorska w ważki sposób uzupełnia historię lotnictwa drugiej wojny światowej (...) w sposób godny uwagi przesuwają akcenty w przedstawieniu kulis polityki."
--Publishers Weekly

„Olson i Cloud (współautorzy The Murrow Boys) snują fascynującą opowieść o polskich pilotach myśliwskich, którzy pomogli obronić Anglię w czasie bitwy o Wielką Brytanię w drugiej wojnie światowej, oraz o haniebnym zignorowaniu losów Polski przez aliantów. Sugestywna pozycja, godna zbiorów bibliotecznych poświęconych drugiej wojnie światowej...”
--Library Journal

„Pełna werwy opowieść o słynnym polskim skrzydle myśliwskim w drugiej wojnie światowej (...) Piękny portret - celne potępienie haniebnego epizodu w historii: zdrady Polski przez sojuszników."
--Kirkus Reviews